Menu Zamknij

WIECZÓR NAUKI W ZSR CKP W KACZKACH ŚREDNICH

W czwartkowe popołudnie 9 marca ósmoklasiści z naszej szkoły wraz z wychowawczyniami i nauczycielem doradztwa zawodowego wyjechali do ZSR CKP w Kaczkach Średnich by wziąć udział w „Wieczorze Nauki”.  Uczniowie mieli okazję zapoznania się z ofertą szkoły, porozmawiać z nauczycielami i młodzieżą uczącą się na różnych kierunkach. Technik żywienia i usług gastronomicznych,  reklamy, budownictwa, mechanizacji rolnictwa i agrotoniki, spedytor to tylko niektóre z prezentowanych młodzieży kierunków kształcenia. Szkoła oferuje też naukę na kierunkach: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik pojazdów samochodowych, technik programista czy architektury krajobrazu. Od tego roku ruszą również nowe kierunki: technik transportu drogowego oraz liceum o profilu pielęgniarskim i ratownictwa medycznego. Oferta szkoły jest zatem szeroka, różnorodna i bardzo nowoczesna. 
Uczniowie zwiedzając rożne pracownie mogli obejrzeć nowoczesny sprzęt, próbowali pizzy, wypieków i soków przygotowanych podczas warsztatów kulinarnych. Mieli też okazję zasiąść za kierownicą  koparko – ładowarki i ciągnika rolniczego, a nawet kłaść tynki. Zwiedzali profesjonalne studio nagrań oraz rozwijali wyobraźnię przestrzenną w  pracowni wirtualnej rzeczywistości. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyła się nowoczesna wirtualna strzelnica, gdzie mieli okazję w bezpiecznych warunkach oddać strzały z różnych rodzajów broni. 
Interesujące zajęcia, wspaniała atmosfera i organizacja na najwyższym poziomie sprawiły, że nie chciało się wyjeżdżać, a wieczór minął bardzo szybko.
Nasi uczniowie zapamiętają szkołę w Kaczkach jako nowoczesną, wspaniale wyposażoną placówkę, dającą możliwość rozwijania pasji i podnoszenia kwalifikacji na światowym poziomie. 

J.