Menu Zamknij

DZIEŃ JABŁKA

28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Jabłka.
Świętowanie tego dnia miało na celu promocję zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie uczniów do codziennego spożywania jabłek. 
O tym, że jabłka są nie tylko smaczną przekąską, ale że mają dobry wpływ na nasze zdrowie uczniowie mogli dowiedzieć się z gazetki, która zawisła na korytarzu szkolnym. Gazetka przedstawiała korzyści wynikające ze spożywania jabłek i zawierała wiele ciekawostek na temat tych zdrowych owoców. 
Wszyscy w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami, a ci którzy przynieśli do szkoły jabłko mogli liczyć na zwolnienie z pytania. 
Z okazji Dnia Jabłka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na kartkę do książki kucharskiej zawierającą przepis na potrawę z jabłkiem. Z licznych prac wyłoniono i nagrodzono 6. W kategorii klas I-III nagrody zdobyli: Gabrysia Stolarek, Marysia Siwek i Julek Karczewski. Laureatami konkursu z klas IV-VIII zostali Adam Siwek, Filip Kurzawa oraz Maja Karbowa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom. 
Mamy nadzieję, że dzień ten przypomniał wszystkim uczniom, jak ważne jest zdrowe odżywianie i zachęcił do regularnego sięgania po owoce.

Joanna Rosicka