Menu Zamknij

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, upamiętniający uchwalenie Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to szczególny dzień, w którym nacisk kładzie się na ochronę, poszanowanie i promocję praw każdego dziecka na świecie.
W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka pod patronatem UNICEF, czyli organizacji, której działania mają na celu zapewnienie dzieciom na całym świecie możliwości korzystania z ich praw.  Tego dnia w naszej szkole dominował kolor niebieski, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Jest to inicjatywa organizacji UNICEF, która zaprasza do wykorzystania tego koloru we wszystkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. To okazja do podkreślenia tego, jak ważne jest zapewnienie dzieciom bezpiecznego i kochającego środowiska, w którym mogą rozwijać swoje zdolności. To także moment refleksji nad problemami, z którymi borykają się dzieci narażone na przemoc, niedostępność edukacji czy ubóstwo.
Wszytskie te kwestie zostały poruszone w części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy trzeciej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Paulina Stolarek-Woźny