Menu Zamknij

W FABRYCE BOMBEK

6 grudnia uczniowie z klasy I i II  wybrali się na niezapomnianą przygodę do fabryki bombek w Gnieźnie. 
Celem naszej szkolnej wycieczki było zagłębienie się w fascynujący świat produkcji i ozdabiania bombek choinkowych. Nasi uczniowie z zaciekawieniem obserwowali każdy etap procesu – od wydmuchiwania, poprzez posrebrzanie, aż po suszenie i malowanie magicznych ozdób świątecznych. Podczas wizyty w fabryce, dzieci zdobyły nie tylko umiejętności rzemieślnicze, ale również wiedzę na temat tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. 
Nie mogło zabraknąć chwili kreatywności! Uczniowie mieli okazję samodzielnie ozdobić swoją własną bombkę, którą z dumą powieszą na  domowej choince. Zgodnie stwierdzili, że to niezwykła praca wymagająca precyzji i zdolności plastycznych, ale efekt końcowy zdecydowanie wart był trudu. Na koniec wizyty w fabryce, nasi młodzi artyści mieli okazję zakupić w sklepiku piękne kolorowe bombki, które z pewnością dodadzą blasku ich świątecznym dekoracjom.  
Będąc w Gnieźnie dzieci wstąpiły na wzgórze Katedry Gnieźnieńskiej i pod pomnik pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego. Później był spacer po starym mieście udekorowanym kolorowymi światełkami i wystawionymi kramami z ozdobami  świątecznymi.

Krzysztof Kabot