Menu Zamknij

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU W CHRZĄBLICACH

Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze czerwonym, a na głowach widniały mikołajkowe czapki.  Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. 
Wizyta świętego Mikołaja w  przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana  przybył do przedszkola z ogromnym workiem prezentów. Przedszkolaki gorąco przywitały Gościa i zaprosiły Go do wyjątkowej, świątecznej scenerii.  Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. 
Po wizycie Św. Mikołaja dzieci ubrały choinkę, zagrały w świąteczne bingo, wykonały mikołajkową pracę plastyczną oraz ozdoby choinkowe z masy solnej. Przedszkolaki wysłuchały krótkiego opowiadania, uczestniczyły w mikołajkowym quizie oraz śpiewały piosenki o tematyce świątecznej.

Dzień  „Mikołajek” był wyjątkowy i magiczny.

Magdalena Kurzawa
Agnieszka Pietrzak