Menu Zamknij

SPOTKANIE POLICJANTA Z RODZICAMI UCZNIÓW NA TEMAT NARKOTYKÓW I UZALEŻNIEŃ WŚRÓD MŁODZIEŻY

Obecnie coraz częściej pojawiają się przypadki osób nieletnich będących ofiarami różnego rodzaju uzależnień i zagrożeń płynących z Internetu.
23 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z dzielnicową p. J. Grabowską w celu uświadomienia rodzicom skali tego problemu. 
Podczas spotkania policjantka zaprezentowała zawartość walizki profilaktycznej. Pokazała rodzicom substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty wykorzystywane do ich używania czy ukrywania, co powinno wzmóc ich czujność. 
Zwróciła uwagę na problemy związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich do wieku, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje.
Pani dzielnicowa poruszyła również tematykę związaną z bezpieczeństwem uczniów na drodze oraz przypomniała o odpowiednim wyposażeniem rowerów dzieci.

Bardzo dziękujemy p. Justynie Grabowskiej za wartościowe spotkanie z rodzicami, wierząc, że wpłynie ono na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

M. Olek