Menu Zamknij

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Dnia 10 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg ważnych pytań. Po zakończeniu prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały ,,egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły pani Wioletta Bukowska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Galewie. Dowodem były akty pasowania na ucznia oraz medale i legitymacje szkolne wręczone dzieciom przez dyrektora i wychowawcę. Pierwszoklasiści otrzymali również upominki od klasy drugiej oraz prezenty od rodziców w postaci rożków obfitości.

Życzymy pierwszakom dużo radości, dobrych wyników w nauce, uśmiechu na każdy dzień, a rodzicom – radości ze swych pociech i jak najmniej kłopotów.

Agnieszka Sobczak