Menu Zamknij

PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE

  Klasa 1 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja projektu nosi nazwę PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE i jest świetną zabawą, dzięki której uczniowie pogłębiają wiedzę na temat Polski oraz wybranych krajów Europy i świata, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.
  Swoją pierwszą podróż przez czytanie rozpoczęliśmy od poznania dzieciństwa i młodości Juliana Tuwima na podstawie książki Agnieszki Frączek ,,Rany Julek, czyli jak Julian Tuwim został poetą…” To prawdziwa historia dzieciństwa wielkiego poety napisana została z ogromnym poczuciem humoru, piękną polszczyzną.
  Dzieci przygotowały  lekturniki. Zapakowały walizkę przed podróżą i wyruszyły do miasta Juliana Tuwima- Łodzi. Obejrzeliśmy atrakcje turystyczne tego miejsca. Poznaliśmy najważniejsze zabytki miasta. Przysiedliśmy z Julianem Tuwimem na jego ławeczce. 
  Na zakończenie pierwszej przygody wykonaliśmy sesję zdjęciową o rodzinie i dzieciństwie głównego bohatera naszej lektury. Naszym przewodnikiem po podróżach jest chmurka Tosia.

A. Sobczak