Menu Zamknij

DBAJMY O PRZYRODĘ! SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK W PRZEDSZKOLU W CHRZĄBLICACH

  W środę 23 listopada około godziny 11:30 przedszkolaki z Chrząblic przywitały Panią Beatę Kątną – specjalistę służby leśnej do spraw edukacji i ochrony przyrody. Przedszkolaki oczekiwały pani leśnik od samego rana.
  Pani Beata opowiadała o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać ciekawostki na temat wybranych zwierząt zamieszkujących lasy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także , w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy , a inne zapadają w sen zimowy.
  Podczas spotkania pani leśnik zadawała przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych , które pozostają w Polsce na zimę.
  Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały pani Beacie za to owocne spotkanie i wręczyły skromny upominek, a pani leśnik w podziękowaniu za  zaproszenie do naszego przedszkola przekazała książki dla dzieci.

M. Kurzawa