Menu Zamknij

W WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W środę 30 listopada przedszkolaki z Galewa i Chrząblic uczestniczyły w wycieczce do Wioski Świętego Mikołaja w Skansen Bicz.
Na miejscu przedszkolaki przeniosły się w czarującą, świąteczną Krainę Świętego Mikołaja. Elfy mieszkające w Wiosce zaprosiły wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Dzieci zwiedziły  Chatę  Św. Mikołaja. Następnie w Pracowni Elfów pomocnicy Św. Mikołaja w rytmie kolęd pomogli w tworzeniu świątecznych listów. Przedszkolaki przeżyły przygodę kulinarną, podczas której  lepiły świąteczne pierniczki. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał zimową herbatkę i mógł skosztować własnoręcznie wykonanych ciasteczek. Wspólne kolędowanie oraz obecność Św. Mikołaja stworzyły wyjątkową, świąteczną atmosferę. Po  wizycie w Pracowni Elfów dzieci udały się do Poczty  Świętego  z Laponii. W domku  na własne oczy mogły się przekonać, że Mikołaj jest prawdziwym rekordzistą w liczbie otrzymanej korespondencji oraz zobaczyły posegregowane kartki z całego świata. Na koniec przedszkolaki zwiedziły mini zoo. 
Wizyta w Skansenie przeniosła wszystkich w magiczną atmosferę świąt, dostarczyła moc atrakcji oraz pozostawiła wiele wspomnień w pamięci najmłodszych.

A. Marszałek