Menu Zamknij

JAK POMÓC DZIECIOM POLUBIĆ WYCINANIE NOŻYCZKAMI?

W poniedziałek 28 listopada w przedszkolu w Chrząblicach odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców pod hasłem „Jak pomóc dzieciom polubić wycinanie nożyczkami?”
Choć sprawne posługiwanie się nożyczkami wydaje się dorosłym proste i oczywiste dla dziecka stanowi nie lada wyzwanie. Musi nauczyć się je otwierać i zamykać, ustawiać narzędzie prostopadle do papieru, opanować i skoordynować ruchy przesuwne do przodu jedną ręką, przy jednoczesnym przytrzymywaniu i obracaniu papieru drugą. Dlatego nie wszystkie dzieci lubią i chcą wycinać. W takich przypadkach trudno wrócić do ćwiczeń początkowych, które dla starszego dziecka są nudne. Trzeba więc stosować różne inne sposoby zachęcające dzieci do aktywności z nożyczkami. Podczas spotkania zostały zaprezentowane różne, kreatywne zabawy takie jak: obcinanie papierowych paznokci, fryzjer, sprawdź co skryło się w trawie czy wykonanie butelkowych potworków. 
Przedszkolaki poprzez zabawę ćwiczyły koordynację ręka- oko oraz małą motorykę.  Zaprezentowane ćwiczenia stały się dla rodziców inspiracją do dobrej zabawy z dzieckiem, a także świetną okazją do wspólnego spędzania czasu.

M. Kurzawa